Dobrze już wiecie, że biegi pod szyldem SKYWAYRUN, to ogromna porcja pozytywnych emocji i szczęścia.
Chcielibyśmy Was zachęcić do wykorzystania Waszych pokładów pozytywnej energii do zrobienia czegoś dobrego. Może to uratować komuś życie. Podczas SKYWAYRUN Rzeszów będziecie mieli okazję wykonać pierwszy krok.

SKYWAYRUN, wspólnie z Fundacją DKMS Polska, Portem Lotniczym Rzeszów-Jasionka oraz partnerami wydarzenia, zapraszają Was na Dzień Dawcy Szpiku, podczas którego będziecie mogli zarejestrować się w bazie Dawców. Procedura jest szybka i prosta.
Możliwość zarejestrowania będziecie mieli przez cały czas trwania imprezy.
Jeszcze raz gorąco zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko biegaczy, 16 kwietnia od godziny 16:00 w terminalu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.


O Fundacji DKMS Polska

Misją Fundacji jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych.

DKMS został założony w 1991 roku z prywatnej inicjatywy w oparciu o historię cierpiącej na białaczkę pacjentki Mechtild Harf. Dało to początek powstaniu największej bazy danych na świecie, skupiającej ponad 5,9 mln zarejestrowanych potencjalnych Dawców komórek macierzystych. Chcąc zwiększyć szanse na znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie DKMS rozszerza swoją działalność o kolejne centra Dawców w USA (2004), Polsce (2008), Hiszpanii (2011) oraz Wielkiej Brytanii (luty 2013).

W ciągu 24 lat szansę na życie chorym na raka krwi podarowało niemal 54 tysiące osób z baz DKMS. Dziś każdego dnia komórki macierzyste na całym świecie oddaje co najmniej 18 Dawców DKMS.

Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada również status Organizacji Pożytku Publicznego.
W ciągu 7 lat w Polsce udało się zarejestrować ponad 822 tysiące potencjalnych Dawców.Strona internetowa Fundacji DKMS Polska.
Dołącz do wydarzenia na FaceBook'u.