Ze względu na specyfikę miejsca w jakim będziemy biegać, organizacja zawodów przebiega inaczej niż w przypadku biegów ulicznych. Lektura KOMPENDIUM konieczna jest zarówno dla debiutantów biegów na lotniskach jak i dla weteranów.

BIURO ZAWODÓW I ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH

Biuro zawodów będzie się mieściło na terenie Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka, terminal główny Jasionka 942.

Biuro będzie czynne w dniu biegu 28.09.2019 w godzinach 18:30 – 22:30

Nie czekajcie z odebraniem pakietu na ostatnią chwilę, zróbcie to jak najwcześniej! Pomoże to uniknąć oczekiwania w długich kolejkach, których nikt z Was przecież nie lubi.

Odbiór pakietu startowego składa się z dwóch etapów:

Etap pierwszy, to WERYFIKACJA uczestników, punkty weryfikacyjne będą znajdowały się na stanowiskach Check-in na terenie Terminalu.

Do weryfikacji podchodzicie z dokumentem tożsamości oraz z pobranym i wydrukowanym wcześniej, podpisanym oświadczeniem uczestnika.

Etap drugi, to odbiór koperty z numerem startowym oraz koszulki, w kopercie znajdziecie również Boarding Pass, to karta którą musicie mieć przy sobie wraz z dokumentem tożsamości podczas przejścia do strefy start/meta w dniu biegu, sprawdźcie dokładnie czy na karcie znajduje się Wasze nazwisko. W kopercie znajdziecie komplet agrafek do przypięcia numeru startowego.
Punkt weryfikacji oraz punkt wydawania pakietu będą umiejscowione blisko siebie.                                                                                                                               

Aby odebrać pakiet startowy należy mieć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem, oraz podpisane oświadczenie uczestnika.

Oświadczenie do pobrania na stronie:

----KLIKNIJ LINK----

Jeśli jesteś osobą która nie ma ukończonych 18 lat musisz mieć ze sobą dodatkowo pisemną zgodę opiekuna prawnego:

----KLIKNIJ LINK----

Jeśli chciałbyś odebrać pakiet w czyimś imieniu, musisz posiadać podpisane upoważnienie uczestnika biegu.

----KLIKNIJ LINK----

Na upoważnieniu właściciel pakietu musi wpisać swój numer ID, bez tego numeru nie odbierzesz pakietu w czyimś imieniu. Każdy zarejestrowany przez stronę uczestnik znajdzie ten numer logując się do swojego panelu zarządzania na stronie www.monsterevent.pl

Instrukcja jak znaleźć swoje ID:

----KLIKNIJ LINK----

Jeśli nie zapisywałeś się przez stronę (zgłoszenie od partnera/sponsora biegu) Twój numer ID został wysłany do Ciebie w wiadomości mailowej.

DOJAZD I PARKING W DNIU BIEGU

Organizator udostępni bezpłatny parking (P1 - krótkoterminowy) dla uczestników przed terminalem lotniska, liczba miejsc parkingowych jest ograniczona a ich dostępność zależy od natężenia ruchu lotniczego w danym dniu, dlatego udostępnienie parkingu nie wiąże się z zapewnieniem dla wszystkich miejsca parkingowego.

Ze względu na ograniczone możliwości parkingowe zachęcamy do łączenia się w grupy i wspólnego przyjazdu na bieg.

Na parking wjedziesz od strony G2A Arena dwa wyjazdy, natomiast od strony Borg Warner -  jeden wyjazd.

Plan parkingu znajdziesz na poniższym linku:

----KLIKNIJ LINK----

Każdy biegacz wjeżdżający na przylotniskowy parking ma obowiązek pobrać bilet wjazdowy, po biegu biegacze zgłaszają się do Punktu Obsługi Pasażera na parterze Terminala w celu walidacji biletu na bezpłatny wyjazd.

Jeśli chcesz w dniu biegu wcześniej odebrać pakiet i wrócić do domu przed biegiem, walidacja Twojego biletu parkingowego będzie wykonana po okazaniu numeru startowego w Punkcie Obsługi Pasażera - na załatwienie formalności odbiór pakietu startowego masz wtedy bezpłatnie 2 godziny postoju liczone od momentu wjazdu na parking.

DEPOZYT

Na ternie terminalu będzie depozyt na drobne rzeczy, będzie on zlokalizowany po stronie ogólnej przed odprawą bezpieczeństwa.

OSOBY TOWARZYSZĄCE

Osoby towarzyszące które przyjadą z Wami na bieg, będą mogły przebywać po stronie ogólnej w terminalu.

ODPRAWY BEZPIECZEŃSTWA DO STREFY START/META

Do strefy startowej mogą wejść tylko zweryfikowani uczestnicy biegu, aby się do niej dostać musisz przejść kontrolę bezpieczeństwa. Podczas kontroli bezpieczeństwa musisz mieć ze sobą dokument tożsamości oraz Boarding Pass który był w Twoim pakiecie.

Każdy uczestnik musi mieć na sobie koszulkę którą otrzymał w pakiecie.                                                             
Numer startowy powinien być przypięty z przodu koszulki za pomocą agrafek.

Swój numer startowy znajdziesz na liście startowej w poniższym linku:

----KLIKNIJ LINK----

Jeśli korzystasz z komputera, otwórz dokument, wciśnij Ctrl+F i wpisz swoje nazwisko, Twój komputer powinien automatycznie znaleźć cię na liście.

Godziny odpraw dla poszczególnych numerów startowych:

22:00-22:30 – numery 0001-0350

22:30-22:50 - numery 0351-0750

22:50-23:20 - numery 0751-1120A

Nie stawienie się do kontroli o wyznaczonej godzinie spowoduje cofnięcie uczestnika, który zostanie odprawiony po ostatniej turze odpraw, jeśli czas na to pozwoli.

Informację na temat przedmiotów zabronionych, których nie można wnieść do strefy zastrzeżonej znajdziecie pod linkiem:

----KLIKNIJ LINK----

STREFA OCZEKIWANIA NA BIEG

Uczestnicy biegu po odprawie bezpieczeństwa będą przebywali w strefie oczekiwania (to właśnie to miejsce gdzie czekasz na wejście do samolotu kiedy nim podróżujesz). Po zakończeniu odprawy około godziny 23:45 wszyscy uczestnicy będą mogli przejść do strefy startowej gdzie odbędzie się rozgrzewka.

Start biegu zaplanowany jest na godzinę 23:59, należy jednak wziąć pod uwagę, że bieg odbywa się na czynnym lotnisku. Opóźnienia mogą się zdarzyć niezależnie od organizatora.

BIEG

Bieg odbywa się po drodze startowej, pamiętajcie, że bezpieczeństwo jest tutaj priorytetem, nie zostawiacie na drodze startowej żadnych przedmiotów.

Limit czasu na pokonanie trasy to 50 minut.

Czas jaki osiągnąłeś podczas biegu będziesz mógł sprawdzić następnego dnia na naszej stronie www.skywayrun.pl

WODA i MEDAL PO BIEGU

Każdy uczestnik po biegu otrzyma butelkę wody, która dla biegaczy będzie dostępna w strefie mety. Pamiętajcie, że bezpieczeństwo w porcie lotniczym to priorytet, jeśli Twoja butelka będzie już pusta, wyrzuć ją w miejscu do tego przeznaczonym.

Po ukończonym biegu każdy uczestnik otrzyma również pamiątkowy medal.

Pamiętajcie, że biegamy po czynnym lotnisku. Po skończonym biegu musimy szybko opuścić strefę startu i mety, więc odbierz wodę medal i kieruj się w stronę wyjścia - wszystkich wskazówek udzieli Ci obsługa.

                                                                                                      POWODZENIA
                                                                                                        EKIPA SWR