Ze względu na specyfikę miejsca w jakim będziemy biegać, organizacja zawodów przebiega trochę inaczej niż w przypadku biegów ulicznych.
Lektura konieczna zarówno dla debiutantów biegów na lotniskach jak i dla weteranów.

Odbiór pakietów startowych

Pakiety startowe można odebrać w Biurze Zawodów w Porcie Lotniczym Gdańsk na terenie terminalu głównego.
Godziny otwarcia biura zawodów:
Piątek 8.06.2018 w godzinach 16:00-22:00
Sobota 9.06.2018 w godzinach 16:00-23:59
W piątek możecie upoważnić kogoś do odbioru swojego pakietu, wystarczy odręcznie napisane upoważnienie oraz zdjęcie Waszego dowodu osobistego (dla nas do wglądu).
W sobotę pakiet można odebrać tylko osobiście.
Pakiet startowy zostanie wydany na podstawie dokumentu tożsamości zgłoszonego podczas zapisów – NIE ZAPOMNIJCIE ZABRAĆ ZE SOBĄ DOKUMENTÓW, bez nich nie odbierzecie pakietów startowych i nie wejdziecie na płytę lotniska.
Nie czekajcie z odebraniem pakietu na ostatnią chwilę, zróbcie to jak najwcześniej! Pomoże to uniknąć oczekiwania w długich kolejkach, których nikt nie lubi.

WAŻNE!

Najpierw przechodzicie do check-in'u oznaczonego jako WERYFIKACJA, gdzie odbędzie się potwierdzenie Waszych danych z dokumentów tożsamości, których numery podaliście podczas zgłoszenia się do biegu.  Dopiero po WERYFIKACJI odbieracie PAKIET STARTOWY.

Pakiet startowy będzie spakowany w kopertę i będzie zawierał:
 • Koszulkę techniczną (każdy uczestnik musi biec w koszulce którą otrzyma w pakiecie)
 • Numer startowy z wklejonym chipem do pomiaru czasu (numer startowy musi być przymocowany do odzieży na klatce piersiowej, chip do pomiaru czasu jest wklejony z tyłu numeru, nie można go odrywać, zginać itp..)
 • Komplet agrafek (4 sztuki)
 • Imienny Boarding Pass (z boarding passem oraz z dokumentem tożsamości, uczestnik udaje się o wyznaczonej godzinie do odprawy przedbiegowej)
 • Bilet parkingowy wielorazowego użytku (aktywny w dniach 8.06 - 10.06)
 

Upewnijcie się, że ustawiliście się po swój pakiet w kolejce do odpowiedniego stanowiska.

Nie mylcie WERYFIKACJI i ODBIORU PAKIETÓW z ODPRAWĄ PRZEDBIEGOWĄ, która następuje już przed samym wejściem do strefy zastrzeżonej lotniska i podczas której Służba Ochrony Lotniska będzie kontrolowała Waszą tożsamość na podstawie dokumentów, które zgłosiliście nam podczas zapisów na bieg.
Tu procedura będzie taka sama, jak podczas odprawy na lot do innego miasta/kraju, tyle, że nie będziecie mieli ze sobą bagażu. W terminalu przewidzieliśmy dla Was i Waszych kibiców atrakcje w oczekiwaniu na ODLOT. Dostępna też będzie bogata strefa gastronomiczna lotniska.

Odprawa przedbiegowa Przed wejściem na płytę lotniska

Każdy uczestnik biegu musi przejść odprawę, tak jak przed lotem. Chcąc uniknąć "korków” podzieliliśmy Was na 4 grupy, zgodnie z kolejnością numerów startowych.
Swój numer możecie sprawdzić TUTAJ.
Zapoznajcie się z nimi już dziś i przyjedźcie na lotnisko na tyle wcześnie, by odebrać pakiet startowy i zdążyć na swoją odprawę!
Godziny odpraw dla poszczególnych numerów startowych:

22:00-22:30   NUMERY 0001-0600
22:30-23:00   NUMERY 0601-1200
23:00-23:30   NUMERY 1201-1600
23:30-00:00   NUMERY 1601-2000

Parking
Uczestnicy biegu będą mieli możliwość bezpłatnego skorzystania z parkingu przed terminalem.

Instrukcja dla uczestników:

 

 1. Przy pierwszym wjeździe na teren parkingów, pobierz na bramce wjazdowej bilet.
 2. Kieruj się na którykolwiek z parkingów  z wolnymi miejscami
 3. Odbierz swój pakiet startowy w wyznaczonym miejscu. Wewnątrz pakietu znajdziesz dodatkowy oznakowany bilet parkingowy, uprawniający do wielokokrotnego wjazdu i wyjazdu w trakcie trwania wydarzenia. Zachowaj go do końca biegu i od tej chwili korzystaj wyłącznie z niego- bilet pobrany przy pierwszym wjeździe na parking (przed odbiorem pakietu) możesz wyrzucić.
 4. Wyjedź z parkingu posługując się biletem otrzymanym w pakiecie.
 5. Kiedy przyjedziesz na bieg, miej bilet odebrany w pakiecie przy sobie i korzystaj z niego aby wjechać na wybrany parking z wolnymi miejscami.
 6. Przed opuszczeniem parkingu w dniu biegu, udaj się z biletem do kasy i postępuj zgodnie z instrukcjami. Twój bilet wymaga zweryfikowania, nie zostaniesz poproszony o dokonanie opłaty. Pamiętaj! Na wyjazd z parkingu masz 15 minut. Pamiętaj o zweryfikowaniu biletu tuż przed planowanym wyjazdem.
 7. Wyjedź z parkingu.

W przypadku problemów, skontaktuj się z obsługą parkingu za pomocą oznakowanego przycisku „Info” umieszczonym na każdej kolumnie wjazdowej i wyjazdowej oraz na kasach automatycznych.
Bilet będzie ważny od piątku 8/06/2018 do niedzieli 10/06/2018 do godziny 10:00 rano.

DEPOZYT na drobne rzeczy będzie dostępny po stronie ogólnej w terminalu głównym.
Na miejscu nie będzie szatni ani prysznicy.


Przedmioty dozwolone
Przypominamy, że na lotnisku nie wszystkie przedmioty wolno wnosić do strefy zastrzeżonej. Dokładną listę znajdziecie klikając TUTAJ.
Nie będzie możliwości wnoszenia swoich napojów, wodę otrzymacie na mecie biegu.
Odpadają wszystkie ostre przedmioty, ale nie będzie problemu z elektroniką do pomiaru czasu, z telefonami komórkowymi włącznie.
Najważniejsze linki:
Numery startowe 
Godziny odpraw
Biuro Zawodów