BIURO ZAWODÓW I ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH

Biuro zawodów będzie się mieściło na terenie Portu Lotniczego Gdańsk w Terminalu T2,

ul. Słowackiego 210A, 80-298 Gdańsk

Biuro zawodów będzie czynne w dniach:
17.05.2024 r. (piątek) 14:00 – 21:00 (dla pierwszych 25 osób maskotka Portu Lotniczego ”MEWA”, dla kolejnych 25 gadżet niespodzianka od Portu Lotniczego)

18.05.2024 r. (sobota) 11:00 -19:00 (dla pierwszych 25 osób maskotka Portu Lotniczego ”MEWA”, dla kolejnych 25 gadżet niespodzianka od Portu Lotniczego)

 

UWAGA! Bezpośrednio przed biegiem pakiety nie będą wydawane -  w sobotę 18 maja biuro zawodów będzie czynne do godziny 19:00.

Nie czekajcie z odebraniem pakietu na ostatnią chwilę, zróbcie to jak najwcześniej! Pomoże to uniknąć oczekiwania w długich kolejkach, których nikt z Was przecież nie lubi.

Odbiór pakietu startowego składa się z trzech etapów:

Etap pierwszy, to WERYFIKACJA UCZESTNIKA.

Punkty weryfikacyjne będą znajdowały się na terenie Terminalu T2, po wejściu do budynku kierujcie się w prawą stronę. Nasze biuro zawodów będzie oznaczone flagami Skywayrun.

 

Do weryfikacji podchodzicie z dokumentem tożsamości oraz z pobranym wcześniej, podpisanym oświadczeniem uczestnika. Obsługa po weryfikacji zwróci Wam oświadczenie z którym przechodzicie dalej.

Etap drugi, to odbiór koperty z Waszym numerem startowym.

W kopercie znajdziecie również Boarding Pass – karta, którą musicie mieć przy sobie wraz z dokumentem tożsamości podczas przejścia do strefy start/meta w dniu biegu, sprawdźcie dokładnie czy na karcie znajduje się Wasze nazwisko. W kopercie będzie jeszcze bilet parkingowy wielokrotnego użytku, na który wyjedziecie z parkingu w dniu, w którym odbierzecie pakiet startowy, oraz wykorzystacie go ponownie do wyjazdu po ukończeniu biegu.

 

Trzeci etap, to odbiór koszulki i plecakoworka - tutaj oddajecie swoje wcześniej zweryfikowane oświadczenie. Wszystkie punkty odbioru będą znajdowały się blisko siebie.

Pamiętajcie - aby odebrać pakiet startowy należy mieć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem, oraz podpisane oświadczenie uczestnika.

Oświadczenie do pobrania na stronie: LINK DO STRONY

Jeśli jesteś osobą która nie ma ukończonych 18 lat musisz mieć ze sobą dodatkowo pisemną zgodę opiekuna prawnego: LINK DO STRONY

Jeśli chciałbyś odebrać pakiet w czyimś imieniu, musisz posiadać podpisane upoważnienie uczestnika biegu: LINK DO STRONY

DOJAZD I PARKING PODCZAS ODBIORU PAKIETU

W dniach działania biura zawodów na teren lotniska możesz dojechać samochodem lub komunikacją miejską.

Jeśli przyjedziesz samochodem i będziesz chciał zaparkować na terenie parkingów lotniskowych, powinieneś pobrać bilet wjazdowy. W pakiecie startowym otrzymasz od nas bilet wielokrotnego użytku, na który bezpłatnie wyjedziesz z parkingu lotniskowego, nie musisz się śpieszyć masz nieograniczony czas na parkowanie.

DOJAZD I PARKING W DNIU BIEGU

Organizator udostępni bezpłatny parking dla uczestników przed terminalem lotniska, liczba miejsc parkingowych jest mocno ograniczona, a ich dostępność zależy od natężenia ruchu lotniczego w danym dniu, dlatego udostępnienie parkingu nie wiąże się z zapewnieniem dla wszystkich miejsca parkingowego.
W pakiecie otrzymałeś bilet wielokrotnego użytku, możesz z niego skorzystać również w dniu biegu wjeżdżając i wyjeżdżając, jeśli jednak zdarzy Ci się go zapomnieć, to przy wjeździe na parking lotniskowy w dniu biegu po prostu pobierz bilet. Po biegu wszystkie szlabany będą otwarte, więc nie będziesz musiał martwić się o koszty.

Plan parkingu:

LINK DO STRONY

Ze względu na ograniczone możliwości przepustowości parkingów, zalecamy łączenie się  w większe grupy i wspólny przyjazd na bieg. Organizator nie gwarantuje dostępności parkingów dla wszystkich uczestników.

Zapraszamy do specjalnej grupy Fb „Zabierz Biegacza”

https://www.facebook.com/groups/341433718546819?locale=pl_PL

DEPOZYT

Na terenie Terminalu T2 będzie depozyt na drobne rzeczy, będzie on zlokalizowany po stronie ogólnej przed odprawą bezpieczeństwa, worki będą dostępne w depozycie.

 

OSOBY TOWARZYSZĄCE

Osoby towarzyszące, które przyjadą z Wami na bieg, będą mogły przebywać po stronie ogólnej w Terminalu T2, tam nasi Partnerzy przygotują ciekawe atrakcje na scenie.

 

Będzie można również zobaczyć transmisję biegu, którą wyświetlimy na dużym telebimie.

 

ODPRAWY BEZPIECZEŃSTWA DO STREFY START/META

Do strefy startowej mogą wejść tylko zweryfikowani uczestnicy biegu, aby się do niej dostać musisz przejść kontrolę bezpieczeństwa. Podczas kontroli bezpieczeństwa musisz mieć ze sobą dokument tożsamości oraz Boarding Pass, który był w Twoim pakiecie.

Każdy uczestnik musi mieć na sobie koszulkę którą otrzymał w pakiecie. Numer startowy powinien być przypięty z przodu koszulki za pomocą agrafek.

Swój numer startowy znajdziesz na liście startowej: LINK DO STRONY

Godziny odpraw dla poszczególnych numerów startowych:

22:10 – 22:40 numery 0001 - 0850

22:40 – 23:10 numery 0851 - 1700

23:10 – 23:50 numery 1701 – 2500

23:50 – 00:15 – odprawa dla osób biegnących w półmaratonie Gdynia (na podstawie numeru startowego z półmaratonu).

Nie stawienie się do kontroli o wyznaczonej godzinie spowoduje cofnięcie uczestnika, który zostanie odprawiony po ostatniej turze odpraw, jeśli czas na to pozwoli.

Informację na temat przedmiotów zabronionych, których nie można wnieść do strefy zastrzeżonej znajdziecie pod linkiem: LINK DO STRONY

 

STREFA OCZEKIWANIA NA BIEG

Uczestnicy biegu po odprawie bezpieczeństwa będą przebywali w strefie oczekiwania (to właśnie to miejsce gdzie czekasz na wejście do samolotu kiedy nim podróżujesz). Po zakończeniu odprawy około godziny 00:30 wszyscy uczestnicy będą mogli przejść do strefy startowej gdzie odbędzie się rozgrzewka.

 

Start biegu zaplanowany jest na godzinę 01:00, należy jednak wziąć pod uwagę, że bieg odbywa się na czynnym lotnisku. Opóźnienia mogą się zdarzyć niezależnie od organizatora.

 

BIEG

Bieg odbywa się po drodze startowej, pamiętajcie, że bezpieczeństwo jest tutaj priorytetem, nie zostawiacie na drodze startowej żadnych przedmiotów.

Limit czasu na pokonanie trasy to 50 minut.

Jeśli podczas rejestracji podałeś nam swój numer telefonu, po biegu otrzymasz SMS ze swoim wynikiem. Jeśli nie podałeś numeru telefonu wyniki będziesz mógł sprawdzić na naszej stronie www.

WODA i MEDAL PO BIEGU

Każdy uczestnik po biegu otrzyma butelkę wody, która dla biegaczy będzie dostępna w strefie mety. Pamiętajcie, że bezpieczeństwo w Porcie Lotniczym Gdańsk to priorytet, jeśli Twoja butelka będzie już pusta, wyrzuć ją w miejscu do tego przeznaczonym.

Po ukończonym biegu każdy uczestnik otrzyma również pamiątkowy medal.

Pamiętajcie, że biegamy po czynnym lotnisku. Po skończonym biegu musimy szybko opuścić strefę startu i mety, więc odbierz wodę, medal i kieruj się w stronę wyjścia - wszystkich wskazówek udzieli Ci obsługa.

INFORMACJE KOŃCOWE

Nad Waszym bezpieczeństwem będzie czuwać przede wszystkim Służba Ochrony Lotniska przy wsparciu profesjonalnej agencji ochrony oraz wykwalifikowane zabezpieczenie medyczne.

Każda osoba z ekipy Skywayrun również jest do Waszej dyspozycji.

Podczas tegorocznej edycji biegu na stoisku naszego Głównego Sponsora Hampton by Hilton Gdańsk Airport

będziecie mogli wesprzeć zbiórkę dla małego Olafa z Gdańska. Olafek choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a, zbieramy na najdroższy lek świata- 15 MLN.

Zbiórkę będziecie mogli wesprzeć w dzień biegu kartą lub wrzucając gotówkę do specjalnej puszki na stoisku hotelu.

Możecie też zrobić to już dziś poprzez link: https://www.siepomaga.pl/olaf-krasnowski

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                DO ZOBACZENIA NA BIEGU